| Application | Residential |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 3000K / 4000K / 6500K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 220 lm |
| Beam Angle | / |
| Model Number | GSD-TAL-A01-WH, GSD-TAL-A01-BK, GSD-TAL-A01-OR, GSD-TAL-A01-GR, GSD-TAL-A01-BL |
| Power | 2.5W |
| Light Source | LED |
| Dimension | φ76*110*H370mm |
| Others | IP 54 Touch dim table lamp,lacquer finished |
Goeser LED desk lamp integrates multiple functions, which will definitely bring happiness and convenience to your life.
The unique touch switch design allows you to control the light with just one touch, which is simple to operate and extremely comfortable to use. The three-stage light function meets the brightness requirements of different scenes. The USB interface is rechargeable and the lithium battery can be recycled.
The exquisite appearance is both practical and colorful. The elegant shell is matched with the elegant shape. Whether it is placed on the desk, bedside or living room, it can blend into the environment and add a fashionable atmosphere to the space. A variety of colors are available, allowing you to create a unique home atmosphere according to your personal preferences.
Whether it is working, reading or relaxing, this desk lamp can provide comfortable and soft lighting, allowing you to enjoy more warmth and convenience in life. Exquisite and elegant, multi-functional, it will surely become an indispensable highlight in your life