| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 500lm, 900lm, 1500lm |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 60° |
| Model Number | DYF-SDL05-7, DYF-SDL05-12, DYF-SDL05-20 |
| Power | 7W, 12W, 20W |
| Light Source | LED |
| Dimension | Φ53 x 80mm, Φ73 x 100mm, Φ92 x 122mm |
| Others | |
Goeser embedded ceiling spotlight adopts advanced optical design, deeply hidden light source, visible light but not lamp in visual range, providing soft and uniform lighting effect in the absence of obvious light source, effectively preventing glare.
The whole lamp is made of die-cast aluminum with electroplating. Separate structure, easy to install and disassemble. Easily handle maintenance issues. The whole lamp is made of die-cast aluminum with electroplating, available in white and black.
Double lamp head design, with 4 light angles: 15°, 24°, 36°, 60°, use different angles to create different scenes and atmospheres.
Embedded in the ceiling or other building structures, simple Nordic style, perfectly integrated into the environment.
Equipped with LED light source with high color rendering index (CRI ≥ 90), it can restore the natural color of objects and create a comfortable and elegant lighting atmosphere. Supports a variety of optional beam angles, users can adjust according to actual needs to achieve more precise lighting control.
The service life is up to 50,000 hours, which greatly reduces maintenance costs.