| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 3000 lm, 3600 lm |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36° |
| Model Number | DYT-TL-01-BK30 |
| Power | 30W |
| Light Source | LED |
| Dimension | ₵80 x 155mm |
| Others | |
Goeser track lights are made of all-die-cast material. The excellent heat dissipation effect ensures that the service life of the lamp is more than 25,000 hours.
Multi-angle optical lenses are available to create different beam angles for different scene lighting requirements. The whole lamp can rotate 360 degrees and can be illuminated in any direction.
LED lamp beads: Choose Puri or Philips lamp beads, with high light efficiency, high CRI, low blue light, and eye protection.
Small size: The track light is small in size, and the overall design is more simple and beautiful, suitable for use in various spaces.
Easy to install: LED track lights generally use a simple installation method, which can be quickly installed on the track for easy construction.
Places of use: shopping malls, supermarkets, restaurants, hotels, museums, galleries, showrooms, clothing stores, jewelry stores, etc.