| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 2000 lm |
| Beam Angle | 10° / 15° / 20° |
| Model Number | DYL-GL02-S20 |
| Power | 20W |
| Light Source | LED |
| Dimension | L180 x W180 x H55 |
| Others | |
Goeser ceiling spotlights use integrated die-cast lamps. The size is different from other spotlights. The power can reach 40W per head. The appearance is exquisite and sturdy, and two appearance colors are available: white and black. LED is Bridgelux or Philips lamp beads, isolated IC power supply has a warranty of more than three years.
High light efficiency: Using high light efficiency LED light source, the general light efficiency can reach 120-160lm/W, which has a significant energy saving effect compared with traditional light sources.
Long life: The isolated IC power supply is designed to be reliable and has a service life of up to 50,000 hours, far exceeding traditional light sources and greatly reducing maintenance costs.
Rich colors: LED ceiling spotlights can provide a variety of color temperature and color rendering index options to meet different light environments and application needs.
Flexible dimming: The conventional configuration is a single color temperature without dimming, but it can be configured with stepless dimming and color temperature to meet the brightness and color temperature requirements of different scenes.