| Application | Residential |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 3000K / 4000K / 6500K |
| Color Rendering Index(Ra) | ≧70 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 900 lm, 1800 lm, 2000 lm, 2400 lm, 3000 lm |
| Beam Angle | 180° |
| Model Number | GSY-T8-GL01-9, GSY-T8-GL01-18, GSY-T8-GL01-20, GSY-T8-GL01-24, GSY-T8-GL01-30, GSY-T8-GL01-40, GSY-T8-GL01-50 |
| Power | 9W, 18W, 20W, 24W, 30W, 40W, 50W |
| Light Source | LED |
| Dimension | 600, 1200mm |
| Others | |
T8 glass lamp tube is composed of environmentally friendly spray-painted glass, plastic plug and flexible LED light strip. The standard G13 lamp head perfectly replaces the traditional fluorescent tube. Higher light efficiency, longer life, more energy-saving and environmentally friendly.
As a basic lighting product, the conventional products are 9W 0.6 meters, 18W 1.2 meters, and 100lm/W.
It can be customized for engineering projects, with a maximum power of 50W and a maximum length of 1.5 meters.