| Application | Office Building, Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 4000 lm |
| Beam Angle | 120° |
| Model Number | GSD--PA360-20, GSD--PA660-40, GSD--PA3120-40, GSD--PA6120-60 |
| Power | 40W |
| Light Source | LED |
| Dimension | 300 x 600, 600 x 600, 300 x 1200, 600 x 1200 |
| Others | Side Lite, Bottom Lite |
GOESER brand panel lights are lighting products that use flat-panel LED light sources. GOESER uses high-quality aluminum, LEDs with high luminous efficiency and high CRI, and light guide plates with good performance to present soft and high-quality lighting products.
1. Ultra-thin design: The overall thickness is usually only 1cm, with a very simple and stylish appearance.
2. High light efficiency: The use of high-quality LED chips and driving power supplies makes the lamps
The light efficiency can reach 100-130lm/W, which can effectively save energy.
3. Uniform lighting: LED panel lights adopt a diffusion lens design, which can provide soft and uniform light distribution.
4. Long life: The service life of LED panel lights can be as long as more than 50,000 hours, which greatly reduces maintenance costs.
5. Multiple sizes available: 600x600mm, 300x1200mm, 600*1200mm, 300*600mm. Or 605*605mm, 305*1205mm, 605*1205mm, 305*605mm. Other sizes can be customized.
LED panel lights are widely used in lighting in office buildings, shopping malls, hospitals, hotels and other places. They are popular among users for their high efficiency, energy saving, uniform lighting, safety and environmental protection. It can not only improve the lighting effect of the space, but also bring fashionable and beautiful visual effects to the building decoration.