| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 810 lm |
| Beam Angle | 110° |
| Model Number | DYF-DL-RC02-9 |
| Power | 9W |
| Light Source | LED |
| Dimension | Ø90 x H67 |
| Others | |
Goeser LED waterproof downlight, the lamp body is made of die-cast aluminum, PC plastic diffuser, and the overall waterproof structure is suitable for outdoor or special environments with water mist and dust.
High light efficiency lamp beads, choose Bridgelux or Philips lamp beads, high CRI, no harm to the eyes.
IP65 waterproof power supply, service life of 25,000 hours.
Conventional models are 7W, 9W, 15W, 18W. Parameters can be customized according to project needs.